Вітаємо на веб-сайті компанії Gras!

ПН - ПТ 09:00 - 17:00
office@gras.com.ua

Як вибрати фурнітуру для відкотних воріт?

Як вибрати фурнітуру для відкотних воріт?

За рівень антивандального захисту, якість роботи та плавність ходу стулки відкотних воріт відповідає фурнітура. У виборі воріт конструкції комплектуючі грають не менш важливу роль, ніж вибір полотна.

Види фурнітури відкотних воріт

Існує кілька моделей відкотних воріт: консольного типу та на рейках, залежно від цього вибирається тип фурнітури. Моделі на рейках мають стулку на роликах, які встановлюються в паз на направляючій рейці. Сама рейка монтується в нижню частину отвору, тому такі конструкції підходять для регіонів із мінімальною кількістю опадів. При рясному снігопаді та заморозках у рейках накопичується сніг та вода, що перешкоджає ходінню стулки на роликах.

Ворота консольного типу мають прихований механізм, що запобігає проникненню опадів. Для руху конструкції використовують системи роликів, що складаються з 5 або 8 штук.

Залежно від типу воріт необхідний набір фурнітури включає:

  1. напрямний або несучий профіль;
  2. роликові каретки;
  3. кінцевий ролик для консольних воріт;
  4. уловлювачі;
  5. верхня пластина з роликами.

Щоб конструкція прослужила тривалий час, потрібно ретельно вибирати фурнітуру.

Як вибрати фурнітуру для воріт?

Найчастіше фурнітура для воріт продається в комплекті. Вибір того чи іншого набору залежить від характеристик об’єкта, у якому проводитиметься установка. При покупці враховуйте ширину проїзду, масу полотна, вітрове навантаження.

Напрямний профіль

Від якості напрямних залежатиме плавність ходу стулки, саме вони беруть він навантаження стулки воріт. При покупці враховуйте товщину матеріалу, з якого виготовлена рейка. Він не повинен деформуватися під час роботи стулки. Оптимальним матеріалом для виготовлення є вуглецева сталь марки S275JR (FE430B).

Роликові опори

При покупці необхідно звернути увагу на якість підшипників та спосіб їх встановлення. Головка роликової опори, на яку відбувається фіксація, повинна плавно рухатися на всі боки. Між головкою та рядом роликів не повинно бути люфтів. Добре виготовлені моделі мають правильну відстань між двома рядами роликів, що дозволяє їм вільно входити до пазів рейок. При встановленні на рівну поверхню навантаження розподіляється на всі ролики. Виробники виготовляють опори зі сталі та полімерів. Сталеві моделі відрізняються довговічністю, але полімери мають особливу перевагу – безшумність роботи.

Щоб не зіткнутися з фурнітурою низької якості, враховуйте, що хороші деталі не можуть коштувати дешево, також довіряйте покупку та монтаж перевіреним компаніям.